wybierz język:

K3System

ul. Patriotów 303

04-767 Warszawa

Mazowieckie Centrum Stomatologii

Obowiązujące przepisy prawa wymagają odpowiednich zabezpieczeń i ochrony danych medycznych. Z tego względu Mazowieckie Centrum Stomatologii skorzystało z naszej oferty i wdrożyło nowe środowisko informatyczne spełniające obecne wymagania.

Mazowieckie Centrum Stomatologii Sp. z o.o. wyróżnia się na tle innych tego typu placówek w całym Województwie Mazowieckim. Od wielu lat cieszy się uznaniem i jest ceniona zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy stomatologów. W tym miejscu udziela się różnorodnych świadczeń zdrowotnych, takich jak: podstawowa opieka stomatologiczna dorosłych i dzieci, profilaktyka chorób jamy ustnej, implantologia, stomatologia estetyczna, endodoncja, ortodoncja, protetyka stomatologiczna oraz świadczenia specjalistyczne z zakresu chirurgii stomatologicznej i periodontologii.

Mazowieckie Centrum Stomatologii to 5 wyspecjalizowanych poradni. W każdej z nich są świadczone usługi obejmujące wszystkie dziedziny stomatologii. Ponadto, żeby pełnić usługi najwyższej jakości, placówka inwestuje w nowoczesny sprzęt medyczny. Dzięki temu może zapewnić bezpieczeństwo i wysoki komfort udzielanych świadczeń. Mazowieckie Centrum Stomatologii to miejsce, w którym każdy pacjent ma zapewnioną profesjonalną i kompleksową opiekę stomatologiczną, która spełnia najwyższe standardy jakościowe.

 

 

Wprowadzenie nowych przepisów stanowiło swoistą rewolucję w działaniu placówek ochrony zdrowia. Mają one obowiązek do 2021 roku wprowadzić elektroniczną dokumentację medyczną.

Nowe przepisy zainicjowały potrzebę stworzenia nowego zaplecza informatycznego, które zapewniłoby sprawne przetwarzanie, gromadzenie oraz archiwizowanie danych” – mówi Dariusz Ganiszewski, Główny Specjalista IT, Mazowieckie Centrum Stomatologii Sp. z o.o.

Zostało rozpoczęte postępowanie przetargowe na wprowadzenie planowanych zmian do systemu. Wzięło w nim udział kilka firm, z których najlepszą ofertę przedstawiła firma K3 System. Rozwiązanie wykorzystuje infrastrukturę sprzętową producenta FUJITSU oraz nowoczesny applinace z zainstalowanym oprogramowaniem systemu do backupu Commvault.

Zaproponowane rozwiązanie okazało się najlepsze pod względem technologicznym i całkowicie spełniało nasze oczekiwania. Dodatkowo firma K3 System dała się poznać, jako zespół wykwalifikowanych profesjonalistów i tym bardziej chcieliśmy nawiązać z nimi współpracę” – mówi Dariusz Ganiszewski.

Rozwiązanie jest oparte na 4 serwerach połączonych w klaster oraz macierz. Wprowadzono nowe środowisko, które umożliwia wysoką dostępność do danych – tak ważną podczas obsługiwania pacjentów. Ponadto daje gwarancję wysokiej niezawodności i bezpieczeństwa.

W ramach projektu chcieliśmy ograniczyć liczbę serwerów, dlatego zdecydowaliśmy się na wirtualizację. Dzięki temu możemy lepiej wykorzystać zasoby serwerów i macierzy, które obsługują kluczowe systemy. Do tego wykorzystanie sprzętu o wysokich parametrach pozwoli uzyskać niezawodność środowiska IT oraz możliwość backupu w sposób łatwy i pewny” – mówi Dariusz Ganiszewski.

Sekretem biznesu jest wiedzieć to, czego nie wiedzą inni” – mówi Łukasz Górnicki, Key Account Manager, K3 System Sp. z o.o.

Mazowieckie Centrum Stomatologii zyskało na wdrożeniu nowego środowiska:

- środowisko skalowalne, przygotowane do wdrażania nowych usług;

- system backupu dający bezpieczeństwo danych;

- zmniejszenie kosztów uzyskane poprzez wirtualizację;

- wysoką wydajność wynikającą z nowoczesnych technologii;

- łatwe zarządzanie serwerami wirtualnymi (przy pomocy jednej konsoli);

- zmniejszenie poboru energii;

- otwarta możliwość rozbudowy środowiska

 

Pobierz materiał case study (plik PDF)