wybierz język:

K3System

ul. Patriotów 303

04-767 Warszawa

BISNODE POLSKA

K3 System przyczyniło się do wzrostu wydajności wykonywanych działań o blisko 300% poprzez dokonanie modernizacji głównego Data Center firmy Bisnode Polska.

 

Bisnode specjalizuje się w dostarczaniu danych i analiz. Jako lider europejski spółka działa w 18 krajach, gdzie zatrudnia w sumie 2400 pracowników. Praca polega na udzieleniu pomocy firmom w zdobywaniu nowych klientów i utrzymywaniu bezpiecznych relacji biznesowych podczas całego okresu współpracy.

 

„Ponad 150.000 Klientów korzysta z naszych rozwiązań. Wspieramy ich w zarządzaniu własnymi danymi, minimalizowaniu ryzyka oraz wzmacniamy ich zdolności decyzyjne – w efekcie zwiększamy ich sprzedaż i przychody. Nasza baza danych jest unikalna. Zawiera ogrom informacji na temat firm, osób fizycznych, nieruchomości i pojazdów w Europie” – mówi Marek Dzięcioł, Dyrektor Zarządzania Systemami IT, Bisnode Polska.

 

W Polsce historia spółki Bisnode sięga 1993 roku. Z początku była znana pod nazwą D&B Poland oraz HBI Polska. W 2011 roku grupa powiększyła się o markę Soliditet Polska. 2013 rok przyniósł konsolidację wszystkich istniejących spółek, które zostały połączone pod jednym szyldem - Bisnode Polska.

 

„Umowa leasingowa na nasze środowisko informatyczne dobiegała końca. Mieliśmy do wyboru przedłużenie umowy wraz z wykupem posiadanego już sprzętu lub zakup nowego, lepszego rozwiązania” – mówi Marek Dzięcioł, Dyrektor Zarządzania Systemami IT, Bisnode Polska.

 

Myśląc o dalszym rozwoju spółki, podjęto decyzję o zapewnieniu lepszej jakości świadczonych usług. Z tego powodu spółka Bisnode Polska postanowiła zainwestować w modernizację głównego Data Center. Po podjęciu tej decyzji dział IT zajął się przygotowaniem zapytania ofertowego na dostarczenie nowego środowiska informatycznego. Zawarto w nim również ofertę jego finansowania. Spośród różnych propozycji najlepsze rozwiązanie przedstawiła firma K3 System.

 

„Zaproponowaliśmy rozwiązanie złożone z macierzy v3700 i serwerów rackowe x3550 m5. W ramach umowy K3 System dokonało dostawy sprzętu oraz jego implementacji. Migracja danych z poprzedniego środowiska na nowe, została wykonane za pomocą rozwiązania VMware VMotion, zaproponowanego również przez naszych inżynierów. Dodatkowo, Bisnode otrzymało atrakcyjne warunki finansowania nowej inwestycji przez centrum leasingowe Lenovo” – mówi Krzysztof Sołtys, Sales Team Manager, K3 System.

 

Nowe środowisko utworzone dla spółki Bisnode zawierało 4 maszyny z tą samą konfiguracją, a także 2 zestawy hardwerów i półek. Zapewniono w ten sposób pełną parzystość, co gwarantuje redundancję rozwiązania. Całe zaplecze techniczne zostało spięte eternetową siecią o przepustowości 10 gigabitów. Ponadto udało się zachować tę samą wysokość opłat, dzięki czemu nowa platforma osiągnęła wzrost wydajności dla firmy o 300%.

 

„Nowa inwestycja na pewno zostanie doceniona przez naszych klientów. Modernizacja środowiska informatycznego to większe bezpieczeństwo danych i łatwiejszy dostęp dla klientów. Teraz mamy możliwość szybkiego wydzielania baz dla klientów, co wcześniej nie było możliwe. W takich sytuacjach korzystaliśmy z rozwiązań cloud computing oferowanych przez zewnętrzne firmy. Obecnie wszystkie zadania wykonujemy we własnym zakresie” – mówi Marek Dzięcioł, Dyrektor Zarządzania Systemami IT, Bisnode Polska.

 

Pobierz materiał case study (plik PDF)