• wybierz język:

K3System

ul. Patriotów 303

04-767 Warszawa

X-Trade Brokers

X-Trade Brokers zaimplementowało rozwiązanie oparte o infrastrukturę sprzętową HP i nowoczesny appliance wykorzystujący oprogramowanie systemu do backupu CommVault.

XTB rozpoczął swoją działalność, jako polski dom maklerski w 2005 roku. Działa całkowicie legalnie na podstawie zezwolenia, które zostało udzielone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Spółka jest uznawana za jednego z największych brokerów na świecie – spośród detalicznego rynku OTC. Z powodzeniem działa w kilkunastu krajach Europy (m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Hiszpanii).

Inwestorzy indywidualni mają dostęp do aplikacji transakcyjnej, udostępnionej przez XTB. Aplikacja ta stanowi autorski projekt firmy – dotychczas jest oferowana w formule B2B bankom i domom maklerskim na całym świecie. Oferowana usługa wyróżnia XTB na tle innych firm na detalicznym rynku OTC – taką ofertę posiada jako jedyna firma w Polsce oraz jedna z kilkunastu na świecie.

 

 

Firma rozwija się bardzo dynamicznie, czego efektem jest ciągła potrzeba ulepszania systemów informatycznych. Muszą one dawać solidną i stabilną podstawę dla procesów biznesowych w XTB.

Potrzeba stałego rozwoju naszego biznesu wymaga od nas rozbudowywania zaplecza utrzymującego dla posiadanych systemów. Istotną częścią tego zaplecza są procesy backupu i archiwizowania danych, które chcieliśmy również przygotować na rosnące potrzeby biznesu” – mówi Adam Czuchaj, CIO X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

 

Obecny dostęp do różnego rodzaju aplikacji i systemów (w tym systemy do backupu, archiwizacji i utrzymywania ciągłości procesów IT) jest wprost nieograniczony. Z tego względu departament IT podlegający spółce, musiał najpierw dokładnie rozważyć kilka wiodących rozwiązań na rynku. Wnikliwa analiza oraz wiele spotkań z różnymi firmami pozwoliło ostatecznie wybrać rozwiązanie firmy CommVault.

Firma K3System pomogła nam doprecyzować szczegóły projektu rozwiązania i konfiguracji zamawianego systemu, który sprawdzi się najlepiej w realizacji ustalonych przez nas założeń projektu” – mówi Adam Czuchaj.

 

Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować już po niej” – mówi Łukasz Górnicki, Key Account Manager, K3System Sp. z o.o.

Wdrożone rozwiązania oraz nowe procesy backupu i archiwizacji danych biznesowych całkowicie odmieniły dotychczasowy system. Jest on dostępny w nowoczesnej, wydajnej i elastycznej formie.

Dodatkowo, możemy zaoszczędzić posiadane zasoby m.in. dyskowe, dzięki deduplikacji, oraz zyskaliśmy możliwość łatwej rozbudowy systemu w przyszłości” – mówi Adam Czuchaj.

 

Pobierz materiał case study (plik PDF)

 


Potrzebujesz niezawodnego systemu backupu dla swojej firmy?

Napisz do nas!