wybierz język:

K3System

ul. Patriotów 303

04-767 Warszawa

COLEP POLSKA

Wystarczyło zaimplementować sieć Wi-Fi na magazynie Spółki Coleb, żeby umożliwić znaczną redukcję kosztów i zwiększyć efektywność działań.

Znana w Europie spółka Coleb to lider branży kosmetycznej. Ciągły rozwój firmy sprawił, że dotychczas używane rozwiązania stały się niewystarczające. Żeby zaspokoić aktualne potrzeby firma zdecydowała się na implementację nowoczesnego systemu klasy ERP.

Jednym z elementów tego projektu była implementacja systemu Wi-Fi na magazynie. Przygotowaliśmy zapytanie ofertowe na wykonanie instalacji okablowania strukturalnego i projekt zesłaliśmy do wiodących dostawców systemów informatycznych. Rozwiązanie najbardziej odpowiadające naszym potrzebom przedstawiły cztery firmy. Ze względu na wysoką jakość urządzeń oraz fachową wiedzę integratora zdecydowaliśmy się na ofertę firmy K3 System” – mówi Grzegorz Pietrzak, Dyrektor IT, Colep Polska Sp. z o.o.

 

 

Wdrożenie obejmowało dodatkowo wykonanie instalacji oprogramowania strukturalnego opartego o ekranowane komponenty systemu DRACOM. Rozwiązanie, które zaproponowała firma K3 System, zapewniło niezawodną wymianę danych. Bez problemów obsłuży nawet najbardziej wymagające urządzenia końcowe, które działają z przepustowością 10Gb/s. Zaplanowany system okablowania brał pod uwagę zasilanie wszystkich urządzeń końcowych (telefonów IP, kamer IP, punktów dostępowych Wi-Fi itd.) o maksymalnej mocy 30W. Dodatkowo firma uzyskała 25-letnią gwarancję na zainstalowaną instalację.

Prace wdrożeniowe zajęły 6 dni. W pierwszym etapie inżynier K3 System wykonał dokumentację zdjęciową magazynu oraz przygotował plan nowej infrastruktury. Na tej podstawie dokonano instalacji oraz uruchomienia sieci na magazynie” – mówi Grzegorz Pietrzak, Dyrektor IT, Colep Polska Sp. z o.o.

Udział w projekcie, w którym jedna strona posiada dokładną wizję jak rozwiązanie ma wyglądać, a druga strona to zgrany zespół z profesjonalnym podejściem do realizacji zadania, to prawdziwa przyjemność” – mówi Izabela Dudzińska, K3 System Sp. z o.o.

Założenie i implementacja sieci Wi-Fi w magazynie przyniosła wiele korzyści. Najważniejsze to zredukowanie kosztów oraz zwiększenie efektywności działań. Dzięki temu znacznie zmieniło się działanie spółki i zmniejszył się czas wykonywania wielu czynności. Przed wykonaniem zmian w systemie przyjmowanie i rozładowanie nowego towaru zajmowało nawet kilka godzin. Pracownik w pierwszej kolejności musiał sprawdzić dostawę, następnie wydrukować w biurze etykiety, zanotować stan na papierowej liście i przewieźć palety we wskazane miejsce. Obecnie nie traci się tyle czasu. Pracownik magazynu jest wyposażony w tablet – paroma kliknięciami wprowadza dane dotyczące dostawy i drukuje odpowiednie etykiety. Cały proces odbywa się sprawnie i szybko, ponieważ tablet za pośrednictwem sieci ma dostęp do głównego systemu.

Nowe rozwiązanie funkcjonuje już na 2 wózkach a docelowo będzie dostępne na 4. Cały czas trwają szkolenia pracowników z obsługi nowego systemu. Dzięki inwestycji uda nam się zaoszczędzić do 30% czasu na dotychczasowych czynnościach wykonywanych na magazynie, co bezpośrednio przełoży się na wynik finansowy firmy” – mówi Grzegorz Pietrzak, Dyrektor IT, Colep Polska Sp. z o.o.

 

Pobierz materiał case study (plik PDF)