Opis wdrożenia

Firma Medicover postanowiła przenieść się z obecnego systemu pocztowego działającego w oparciu o chmurę na system pocztowy Exchange hostowany w całości w środowisku wewnątrz organizacji. Celem wdrożenia było zwiększenie bezpieczeństwa poprzez umieszczenie danych wewnątrz organizacji oraz konsolidacja poczty dla spółek Grupy Medicover.

Poczta elektroniczna to kluczowy system komunikacyjny w firmie Medicover, oferującej opiekę zdrowotną w Centrach Medycznych w Polsce i Szpitalu w Warszawie.

Do zaproponowanego rozwiązania przeniesienia środowiska pocztowego firma K3 System zarekomendowała uruchomienie dwóch serwerów Exchange działających w klastrze DAG. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewniono wysoką dostępność także na płaszczyznach danych oraz systemów operacyjnych. Awaria pojedynczego węzła jest w tym momencie niezauważalna dla użytkowników. Dodatkowo dla kluczowych użytkowników w celu zapewnienia szyfrowania poczty wdrożono rozwiązanie PGP firmy Symantec.

„Migracja została poprzedzona analizą, po której nastąpiło uporządkowane wdrożenie. Po jego zakończeniu przeprowadziliśmy szkolenia, na których przekazaliśmy dobre rady, zalecenia i procedury do stosowania w trakcie bieżącej eksploatacji nowego środowiska” – mówi Krzysztof Sołtys, K3 System Sp. z o.o.

„Główne korzyści z przeprowadzonej migracji upatrujemy w centralizacji oraz funkcjach związanych z wysoką dostępnością i zwiększeniem gwarancji ciągłości świadczenia usługi dla użytkowników” – mówi Tomasz Pawłowski, Kierownikoperacyjny IT, Medicover.

 

______________________________________________________________

 

Pobierz materiał case study (plik PDF) >>