Opis wdrożenia

Wdrożenie nowego środowiska informatycznego pozwoliło Mazowieckiemu Centrum Stomatologii wzmocnić bezpieczeństwo i ochronę danych medycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Mazowieckie Centrum Stomatologii Sp. z o.o. to wyjątkowa placówka w skali całego Województwa Mazowieckiego, od wielu lat uznana i ceniona zarówno przez pacjentów jak i przez lekarzy stomatologów. Mazowieckie Centrum Stomatologii udziela świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki stomatologicznej dorosłych i dzieci, endodoncji, profilaktyki chorób jamy ustnej, stomatologii estetycznej, świadczeń specjalistycznych z zakresu chirurgii stomatologicznej i periodontologii, implantologii, ortodoncji oraz protetyki stomatologicznej.

Mazowieckie Centrum Stomatologii posiada 5 wyspecjalizowanych poradni, w których świadczone są usługi we wszystkich dziedzinach stomatologii. Dodatkowo placówka stale inwestuje w wysokiej jakości sprzęt medyczny dla podniesienia komfortu udzielanych świadczeń i bezpieczeństwa. Dlatego może zapewnić pacjentom profesjonalną i kompleksową opiekę stomatologiczną, spełniając przy tym najwyższe standardy jakościowe.

Elektroniczna dokumentacja medyczna

Zgodnie z nowymi przepisami, do 2021 r. wszystkie placówki ochrony zdrowia są zobowiązane do wprowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej.

„Nowe przepisy zainicjowały potrzebę stworzenia nowego zaplecza informatycznego, które zapewniłoby sprawne przetwarzanie, gromadzenie oraz archiwizowanie danych” – mówi Dariusz Ganiszewski, Główny Specjalista IT, Mazowieckie Centrum Stomatologii Sp. z o.o.

W postępowaniu przetargowym wzięło udział kilka firm, ale najlepszą ofertę zaproponowała firma K3 System. Rozwiązanie zostało oparte o infrastrukturę sprzętową producenta FUJITSU jak i nowoczesny applinace wykorzystujący oprogramowanie systemu do backupu Commvault.

„Zaproponowane rozwiązanie okazało się najlepsze pod względem technologicznym i całkowicie spełniało nasze oczekiwania. Dodatkowo firma K3 System dała się poznać jako zespół wykwalifikowanych profesjonalistów i tym bardziej chcieliśmy nawiązać z nimi współpracę” – mówi Dariusz Ganiszewski.

Podstawą rozwiązania są 4 serwery połączone w klaster oraz macierz. Nowe środowisko zapewnia wysoką dostępność do danych, oraz gwarantuje wysoką niezawodność i bezpieczeństwo.

„W ramach projektu chcieliśmy ograniczyć liczbę serwerów, dlatego zdecydowaliśmy się na wirtualizację. Dzięki temu możemy lepiej wykorzystać zasoby serwerów i macierzy, które obsługują kluczowe systemy. Do tego wykorzystanie sprzętu o wysokich parametrach pozwoli uzyskać niezawodność środowiska IT oraz możliwość backupu w sposób łatwy i pewny” – mówi Dariusz Ganiszewski.

„Sekretem biznesu jest wiedzieć to, czego nie wiedzą inni” – mówi Łukasz Górnicki, Key Account Manager, K3 System Sp. z o.o.

Dzięki wdrożeniu nowego środowiska Mazowieckie Centrum Stomatologii uzyskało:

– ograniczenie kosztów dzięki wirtualizacji;
– skalowalne środowisko gotowe na wdrażanie nowych usług;
– wysoką wydajność – dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii;
– proste zarządzanie serwerami wirtualnymi z jednej konsoli;
– mniejszy pobór energii;
– system backupu wiodącej firma na rynku medycznym;
– możliwość rozbudowy środowiska w przyszłości.

 

___________________________________________________________

Pobierz materiał case study (plik PDF) >>

k3 system wdrożenie