Opis wdrożenia

EBEJOT to polska spółka budowlana o ugruntowanej pozycji na warszawskim rynku budownictwa mieszkaniowego. Spółka powstała w 1991 roku i w pierwszej fazie swojej działalności prowadziła zastępstwo inwestorskie dla kilku Spółdzielni Mieszkaniowych, przygotowując realizacje domów jednorodzinnych w sąsiedztwie Jeziorka Imielińskiego. Następnie w latach 1991-1995 zrealizowała pierwsze na warszawskim Mokotowie osiedle komercyjne.

Zdobyte doświadczenie oraz wysokie standardy pracy pozwoliły spółce EBEJOT na rozpoczęcie własnych przedsięwzięć deweloperskich na Skoroszach w Ursusie. Od 1997 r. spółka wybudowała na Skoroszach 11 osiedli mieszkaniowych (33 budynki, 4,5 tys. mieszkań, 23 ha zabudowy), w których miejsce dla siebie znalazło ponad 10 tysięcy mieszkańców. „Naszym Klientom dajemy bezpieczeństwo zainwestowanego kapitału, oraz pewność i spokój. W zamian otrzymujemy zaufanie, które procentuje lojalnością. Nasi Klienci polecają nas rodzinom i znajomym, ponieważ doceniają wysoką jakość naszych inwestycji, oraz terminowość oddawania lokali. Jest to źródłem naszej dumy i radości” – mówi Robert Wakoń, Dyrektor IT, P.I.B. EBEJOT Sp. z o.o. S.K.A.

Dynamiczny rozwój firmy oraz stałe podnoszenie jakości usług pozwoliły spółce aż czterokrotnie zdobyć tytuł Gazeli Biznesu. Ale to nie jedyne wyróżnienia. Na długiej liście nagród dla spółki można znaleźć m.in. tytuł Diamentów Forbesa, oraz Medal Europejski przyznawany przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club. EBEJOT cały czas realizuje nowe projekty. Jednym z ostatnich wybudowanych obiektów jest Centrum Medyczne.

„Chcieliśmy wdrożyć środowisko informatyczne w nowo wybudowanym obiekcie. Już podczas realizacji inwestycji zastanawialiśmy się nad wyborem odpowiednich rozwiązań informatycznych. Jednym z podstawowych priorytetów było uzyskanie wysokiej dostępności nowej sieci. Należało też przygotować środowisko informatycznego do bezpiecznego przechowywana danych medycznych, aby zapewnić ciągłości pracy 24h/7 dni w tygodniu. Kolejnym elementem było stworzenie skalowalnej platformy sprzętowej gotowej do rozbudowy pod rosnące z czasem potrzeby informatyczne. Tak więc wdrożenie posiadało wiele wątków, które musieliśmy uwzględnić” – mówi Robert Wakoń.

Wybór rozwiązania wysokiej klasy nie było jedynym wyzwaniem dla spółki. Oddając nowy budynek oraz całe zaplecze techniczne spółka potrzebowała partnera, który mógł zagwarantować kompleksową obsługę, bogate usługi serwisowe i niezbędną wiedzę z zakresu wdrożenia i utrzymania infrastruktury.

Cele projektu:

1. Stworzenie wydajnej i niezawodnej platformy serwerowej do obsługi
systemów krytycznych i wspomagających bieżącą działalność Centrum Medycznego;
2. Stworzenie środowiska do wielopoziomowego gromadzenia danych;
3. Zapewnienie ciągłości pracy w przypadku awarii sprzętu;
4. Duża skalowalność rozwiązania.

IT od podstaw

Do stworzenia środowiska informatycznego od podstaw spółka potrzebowała nowych serwerów, macierzy dyskowej i systemu backupu. Dodatkowym elementem była infrastruktura sieciowa. Projekt rozpoczęto od audytu, który pomógł zidentyfikować wszystkie potrzeby.

„W pierwszym etapie skierowaliśmy się do firm wdrożeniowych z pytaniem o koncepcję stworzenia nowej serwerowni. Na tej podstawie zebrano informacje na temat parametrów nowego sprzętu mieszczących się w założonym budżecie. Następnie wybraliśmy 4 firmy, z którymi prowadziliśmy szczegółowe negocjacje. Najlepszą ofertę zaproponowała firma K3 System. Zaproponowane rozwiązanie spełniało nasze oczekiwania i miało największy potencjał. Dodatkowo firma dała się poznać jako zespół wykwalifikowanych profesjonalistów i tym bardziej chcieliśmy nawiązać z nimi współpracę” – mówi Robert Wakoń.

Podstawą rozwiązania są 3 serwery IBM x3650 M4 z procesorami Intel. Dwa z nich działają w klastrze i obsługują maszyny wirtualne, a jeden stanowi element backupu. Dodatkowo zaimplementowano 2 macierze IBM Storwize V3700 wyposażone w 8 dysków 600 GB i 2 dyski 200GB SSD. Dla większego bezpieczeństwa wdrożono również bibliotekę taśmową IBM TS3100. Z kolei sercem infrastruktury sieciowej zostały przełączniki HP 5406 zl.

„Wdrożenie przebiegło modelowo i zostało przeprowadzone od początku do końca przez K3 System. Zgodnie z naszą umową do zadań K3 System należało dostarczenie, zainstalowanie, konfiguracja oraz uruchomienie nowego środowiska., Dodatkowo zostałem przeszkolony z nowej technologii a na wsparcie inżynierów K3 System mogłem liczyć nawet po zakończeniu projektu” – mówi Robert Wakoń.

Nowe, większe możliwości

Wysoka wydajność serwerów oraz macierzy IBM sprawią, że środowisko IT będzie spełniać wymagania i odpowiadać na potrzeby nowego Centrum Medycznego. Obecny system informatyczny zapewnia wysoką dostępność do danych, oraz gwarantuje wysoką niezawodność i bezpieczeństwo.

Z kolei wdrożenie rozwiązań HP gwarantuje spółce nieograniczoną możliwość rozwoju infrastruktury sieciowej w przyszłości i maksymalną niezawodność podczas przetwarzania dużych ilości danych.

Dzięki wdrożeniu rozwiązań zaproponowanych przez K3 System nowo wybudowany obiekt uzyskał:
– skalowalne środowisko gotowe na wdrażanie nowych usług;
– niezawodność poprzez redundancje kluczowych elementów systemów (serwery, macierze, sieć);
– wysoką wydajność – dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii;
– elastyczność – dzięki powiązaniu platformy sprzętowej z oprogramowaniem wirtualizacyjnym;
– bezpieczeństwo danych – dzięki zastosowaniu bezpiecznych macierzy dyskowych IBM i biblioteki taśmowej IBM TS3100. Dzięki przeprowadzeniu wirtualizacji i dużej wydajności platformy sprzętowej, wydzielenie serwera dla konkretnych aplikacji będzie trwało zaledwie chwilę.

„Dokonanie wirtualizacji pomoże lepiej wykorzystać zasoby serwera i macierzy, które będą obsługiwały kluczowe systemy całego Centrum. Do tego wykorzystanie sprzętu o wysokich parametrach pozwoli uzyskać niezawodność środowiska IT oraz możliwość backupu w sposób łatwy i pewny” – mówi Robert Wakoń.

 

________________________________________________________

 

Pobierz materiał case study (plik PDF) >>