Opis wdrożenia

K3 System dokonało implementacji sieci Wi-Fi na magazynie Spółki Colep co pozwoliło na redukcję kosztów i zwiększenie efektywności działań.

Cel projektu

Spółka Colep to lider branży kosmetycznej w Europie. W wyniku stałego rozwoju firmy dotychczasowe rozwiązania przestały odpowiadać na aktualne potrzeby. Dlatego firma postanowiła dokonać implementacji nowoczesnego systemu klasy ERP.

„Jednym z elementów tego projektu była implementacja systemu Wi-Fi na magazynie. Przygotowaliśmy zapytanie ofertowe na wykonanie instalacji okablowania strukturalnego i pr zesłaliśmy do wiodących dostawców systemów informatycznych. Rozwiązanie najbardziej odpowiadające naszym potrzebom przedstawiły cztery firmy. Ze względu na wysoką jakość urządzeń oraz fachową wiedzę integratora zdecydowaliśmy się na ofertę firmy K3 System” – mówi Grzegorz Pietrzak, Dyrektor IT, Colep Polska Sp. z o.o.

W ramach wdrożenia została wykonana instalacja okablowania strukturalnego w oparciu o ekranowane komponenty systemu DRACOM. Zaproponowane rozwiązanie zapewnia niezawodną wymianę danych dla nawet najbardziej wymagających urządzeń końcowych działających z przepustowością 10Gb/s. Zaproponowany system okablowania zapewnia zasilanie urządzeń końcowych (kamer IP, telefonów IP, punktów dostępowych Wi-Fi itd.) o mocy do 30W. Dodatkowo zainstalowana instalacja została objęta 25-letnią gwarancją.

„Prace wdrożeniowe zajęły 6 dni. W pierwszym etapie inżynier K3 System wykonał dokumentację zdjęciową magazynu oraz przygotował plan nowej infrastruktury. Na tej podstawie dokonano instalacji oraz uruchomienia sieci na magazynie” – mówi Grzegorz Pietrzak, Dyrektor IT, Colep Polska Sp. z o.o.

„Udział w projekcie, w którym jedna strona posiada dokładną wizję jak rozwiązanie ma wyglądać, a druga strona to zgrany zespół z profesjonalnym podejściem do realizacji zadania, to prawdziwa przyjemność” – mówi Izabela Dudzińska, K3 System Sp. z o.o.

Korzyści

Implementacja sieci Wi-Fi na magazynie pozwoliła spółce zredukować koszty i zwiększyć efektywność działań. Jeszcze kilka miesięcy temu rozładowanie nowego towaru zajmowało do kilku godzin – pracownik sprawdzał dostawę, w biurze drukował etykiety, notował stan na papierowej liście i przewoził palety we wskazane miejsce na magazynie. Obecnie wszystko odbywa się w jednym miejscu już podczas rozładunku. Pracownik magazynu wyposażony w tablet z dostępem do głównego systemu wprowadza dane na temat dostawy i drukuje odpowiednią etykietę. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie, bez strat czasu na niepotrzebne czynności.

„Nowe rozwiązanie funkcjonuje już na 2 wózkach a docelowo będzie dostępne na 4. Cały czas trwają szkolenia pracowników z obsługi nowego systemu. Dzięki inwestycji uda nam się zaoszczędzić do 30% czasu na dotychczasowych czynnościach wykonywanych na magazynie, co bezpośrednio przełoży się na wynik finansowy firmy” – mówi Grzegorz Pietrzak, Dyrektor IT, Colep Polska Sp. z o.o.

 

________________________________________

 

Pobierz materiał case study (plik PDF) >>