Opis wdrożenia

Spółka K3 System dokonała modernizacji głównego Data Center firmy Bisnode Polska, dzięki czemu zanotowano wzrost wydajności działań o blisko 300 proc.

Bisnode jest europejskim liderem w dostarczaniu danych i analiz. Spółka jest obecna w 18 krajach, gdzie zatrudnia 2400 pracowników. Bisnode pomaga firmom zdobywać nowych klientów i utrzymywać bezpieczne relacje biznesowe przez cały okres współpracy.

„Ponad 150.000 klientów korzysta z naszych rozwiązań. Wspieramy ich w zarządzaniu własnymi danymi, minimalizowaniu ryzyka oraz wzmacniamy ich zdolności decyzyjne – w efekcie zwiększamy ich sprzedaż i przychody. Nasza baza danych jest unikalna. Zawiera ogrom informacji na temat firm, osób fizycznych, nieruchomości i pojazdów w Europie” – mówi Marek Dzięcioł, Dyrektor Zarządzania Systemami IT, Bisnode Polska.

W Polsce spółka Bisnode jest obecna od 1993 roku – początkowo jako D&B Poland oraz HBI Polska. W 2011 roku do Grupy dołączyła marka Soliditet Polska. W 2013 roku w wyniku konsolidacji wszystkie spółki zostały połączone pod jednym szyldem – Bisnode Polska.

„Umowa leasingowa na nasze środowisko informatyczne dobiegała końca. Mieliśmy do wyboru przedłużenie umowy wraz z wykupem posiadanego już sprzętu lub zakup nowego,
lepszego rozwiązania” – mówi Marek Dzięcioł, Dyrektor Zarządzania Systemami IT, Bisnode Polska.

Chcąc zapewnić lepszą jakość świadczonych usług i mając na uwadze dalszy rozwój, spółka Bisnode Polska zdecydowała się na modernizację głównego Data Center. Dział IT przygotował zapytanie ofertowe na dostarczenie nowego środowiska informatycznego wraz z ofertą jego finansowania. Najlepszą propozycję przedstawiła firma K3 System.

„Zaproponowaliśmy rozwiązanie złożone z macierzy v3700 i serwerów rackowe x3550 m5. W ramach umowy K3 System dokonało dostawy sprzętu oraz jego implementacji. Migracja danych z poprzedniego środowiska na nowe zostało wykonane za pomocą rozwiązania VMware VMotion, zaproponowanego również przez naszych inżynierów. Dodatkowo, Bisnode otrzymało atrakcyjne warunki finansowania nowej inwestycji przez centrum leasingowe Lenovo” – mówi Krzysztof Sołtys, Sales Team Manager, K3 System.

Nowe środowisko spółki Bisnode to 4 maszyny o takiej samej konfiguracji oraz 2 zestawy hardwerów i półek co daje pełną parzystość i zapewnia redundancję rozwiązania. Wszystko zostało spięte siecią 10 gigabitów eternetową. Dodatkowo przy zachowaniu tej samej wysokości opłat firma zyskała wzrost wydajności nowej platformy o 300 proc.

„Nowa inwestycja na pewno zostanie doceniona przez naszych klientów. Modernizacja środowiska informatycznego to większe bezpieczeństwo danych i łatwiejszy dostęp dla klientów. Teraz mamy możliwość szybkiego wydzielania baz dla klientów co wcześniej nie było możliwe. W takich sytuacjach korzystaliśmy z rozwiązań cloud computing oferowanych przez zewnętrzne firmy. Obecnie wszystkie zadania wykonujemy we własnym zakresie” – mówi Marek Dzięcioł, Dyrektor Zarządzania Systemami IT, Bisnode Polska.

 


 

Pobierz materiał case study (plik PDF) >>